בניית אתר

הפרטים שחשוב וכדאי לדעת לפני

כיועצת עסקית ליוויתי הרבה עסקים בבניית אתר אינטרנט לעסק, רוב העסקים מבינים היום את החשיבות בבניית אתר אינטרנט באם זה אתר תדמיתי או מכירתי.

במאמר הזה אשתדל לענות על כל השאלות מתוך הניסיון וההסברים שנתתי ללקוחות שלי במהלך שנות עבודתי, חשוב רק לציין כי העולם האינטרנטי / דיגיטלי בשינוי מתמיד ומה שנכון לרגעים אלה ממש יכול להשתנות בזמן קצר מאוד.

רגע לפני, שאלה שחוזרת על עצמה:
האם כדאי לבנות אתר או דף פייסבוק יכול לתת חלופה טובה? – וזו התשובה שלי:
עסקים המעוניינים לעבוד מול גופים גדולים / ארגונים / חברות מומלץ מאוד לבנות אתר תדמיתי עם תוכן מקצועי שיהווה השלמה לנראות ולרצינות שלכם כבעלי מקצוע.
בנוסף, עסקים עצמאיים / פרילנסרים המכוונים ללקוחות פרטיים המעוניינים לגדול ולהיות מוכרים ומוערכים על ידי הקולגות והלקוחות שלהם, גם כאן ההכוונה תהיה שרצוי מאוד לבנות אתר עם ערך מוסף.

08

בואו ניגש לעניינים, אתר אינטרנט מורכב מכמה שלבים:

 • קניית דומיין – זו בעצם כתובת האינטרנט של האתר שנראית כך:

  www.yourdomain.com

  היום יש לכתובות אינטרנט יש מספר אפשרויות לסיומות כשהפופולאריות / מומלצות הן:
  .com או co.il.

  העלות של הדומיין היא שנתית (כ-10 דולר) אם אינו תפוס. יש דומיינים רבים באינטרנט שנתפסו וכעת מוצעים למכירה: עלות הקנייה יכולה להגיע גם עד אלפי דולרים ויותר. בדרך כלל לא צריך להיות קשה למצוא דומיין פנוי שמתאים לכם.

  מומלץ להקפיד שהדומיין יהיה קצר וקולע וגם פשוט לכתוב אותו, כלומר, שלא תהיה התלבטות איך לרשום אותו משמיעה בלבד.

  חשוב מאוד – לזכור לשלם עבור הדומיין כל שנה בזמן, בלי לחרוג כדי שהאתר לא ייפול ויאבד נקודות חשובות מאוד בגוגל, הקפידו לרשום את התאריך בו קניתם שנה קדימה ביומן ולשלם לספק ממנו רכשתם את הדומיין – כדאי להתייעץ עם בונה האתר איפה לבצע את הרכישה. יש בוני אתרים שידאגו לחדש את הדומיין עבורכם ולתזכר אתכם, זו גם אופציה טובה.

 • אחסון – דומה לתשלום הארנונה, תשלום חודשי.

  המלצתי האישית – השאירו את האחסון בידי בונה האתר. אחסון טוב בעצם מבטיח את האבטחה, היציבות, והמהירות של האתר.

  העלות של האחסון יכולה להתחיל בכמה דולרים ועד לעשרות דולרים ויותר, העלות תלויה בנפח האתר, אפשרויות האחסון, שירותי תמיכה בעת תקלות ועוד.

  מדוע חשוב אחסון מוקפד? מהירות האתר קשורה לאיכות האחסון. אחסון זול יכול להביא לכך שהאתר יהיה איטי וייטען לאט לאט, משהו שעלול לגרום ללקוחות פוטנציאליים לעזוב את האתר עוד לפני שהוא נטען. אתר מהיר מדורג מיידית יותר גבוה בגוגל, ולכן אחסון איכותי מוסיף למאמצי הקידום של אתרכם. ובנוסף על אלו, ישראל היא מטרה להאקרים שמנסים ללא הרף להשתלט על אתרים ישראלים. אפילו שאין היום חסינות מלאה מהאקרים, כדאי לוודא שיהיה למי להתקשר בזמן אמת.

 • בניית האתר, תכנות האתר – דומה לשלד של בית

  בונה האתר הוא בעצם מתכנת שאחראי על החלק הטכני של האתר, התשתית שבזכותה האתר יופעל ויקודם בגוגל.

  בשלב הזה יש לנו התלבטות בין שתי אפשרויות – קוד פתוח וקוד סגור, והנה ההסבר:
  קוד סגור – חברות בניית אתרים רבות בונות פלטפורמות שלהם מהניסיון והידע הרב שלהם בבניית אתרים.

  היתרון: כיוון שהפלטפורמה היא פרי פיתוחה של החברה, הם ידעו להתאים אותה ברמה הכי גבוהה לצרכי הלקוח וגם לעזור ללקוח בהמשך בתמיכה והכוונה.
  החיסרון: באם תחליט לעזוב את חברת בניית האתרים בשלב כלשהו, לא תוכלו לקבל את התבנית / האתר אליכם או להעביר אותו לבונה אתרים אחר, אלא רק את התוכן שלכם (התכן הכתוב, תמונות, וידאו וכדומה).

  קוד פתוח – כיום יש מספר חברות אינטרנט מאוד גדולות שמציעות את הפלטפורמה שלהם בחינם או בעלות מסוימת לתבנית והרבה בוני אתרים שאין להם את הפלטפורמה שלהם, עושים שימוש מצוין באפשרות הזו.

  המומלצת לבניית אתרי תדמית לעסקים קטנים היא וורדפרס.

  היתרון – אפשר להעביר את האתר מבונה אתרים אחד למשנהו ולקבל את הקוד עבורו.
  החיסרון – לא כל בוני האתרים מודעים לכל הפונקציות שיש בפלטפורמות האלו ויודעים לממש ולמקסם את כל האפשרויות שלהם.

 • עיצוב האתר – אפשר להשוות לעיצוב הפנים של הבית

  השאלה הגדולה בשלב הזה תהיה – מה התקציב שלכם? וגם פה כמה אפשרויות:

  התבנית המוצעת – למי שאין הרבה תקציב ואין לו אפשרות להשקיע בעיצוב, בעצם מסתפק בתבנית שהציעה לו חברת בניית האתרים, יש היום תבניות רבות ומאוד מוצלחות שעם רכישה של כמה תמונות אפשר לקבל תוצאה טובה בהחלט.

  עיצוב באנר ואייקונים – האפשרות הזו היא למי שיש קצת תקציב והתפקיד של המעצב הגרפי הוא לעצב מספר אייקונים ואם יש צורך בתבנית לעצב באנר אחד או יותר ובונה האתרים ישלב זאת באתר. האופציה הזאת מצוינת לנראות עסקית בקו של מיתוג העסק.
  עיצוב מלא של האתר – כמובן שזו האפשרות האידיאלית אבל יש צורך בתקציב ומעצב גרפי שיודע לעצב אתרי אינטרנט. תהיה עבודה משותפת בין בונה האתר לבין המעצב בכדי ליצור סינרגיה בין התשתית הטכנית לויזואלית.

  העלות של עיצוב באנר ואייקונים מתחילה בכמה מאות שקלים ולאתר תדמיתי עם עיצוב מלא העלות תהיה כמה אלפים שקלים ויותר.

 • תכן לאתר – ההשוואה היא לרהיטים ולחפצי הנוי של הבית

  בשנים האחרונות עקב החוקים החדשים של גוגל, התוכן הפך להיות מאוד משמעותי וחשוב להשקיע בו את הזמן והמחשבה והתהליך נחלק לשניים:

  אפיון – מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיכוון מה הכי נכון עבור העסק ומה ימשוך את הלקוחות הפוטנציאלים להיכנס לאתר והכי חשוב – להישאר בו.

  רשימת התכנים / מפת האתר – כדאי ליצור רשימה של כל התכנים שיהיו באתר ואת סדר חשיבותם להופעה באתר כדי לכוון את בונה האתר בהתאם.

  התוכן כולל – תכן כתוב, תמונות, וידאו, ועוד.
  העלות לכתיבת תכן – קופירייטינג, נעה בין 80 – 500 ₪ לעמוד של 300-400 מילים, הבחירה היא לפי בעל מקצוע / חברה שתבחרו ולרוב מספר יותר רב של עמודים, מוריד את המחיר הסופי.

עלות בניית אתר

התבניות הבסיסיות מתחילות ב- 2000 ₪, אני לא ממליצה לשלם פחות כי בסופו של דבר זול = יקר.

הממוצע היום נע בסביבות 4000 – 8000 ₪ ותלוי הפונקציות והעיצוב שרוצים. כמובן שיש אתרים שגם עולים עשרות ומאות אלפי שקלים, מאוד תלוי מה תרצו שיהיה כלול באתר ומה מידת המורכבות.

על מה להקפיד ומה לא לעשות

מה לוודא שיהיה באתר:

1 – חשוב מאוד שהאתר יהיה מותאם לסמארטפונים וטאבלטים, הגלישה דרכם כל הזמן בעלייה וגם גוגל מתייחסים לעניין בכובד ראש.

2 – אפשרות למספר שפות – לא כל תבנית מותאמת ואם יש צורך כזה, לוודא מול בונה האתר שיש את האפשרות הזו.

3 – חיבור לגוגל אנליטיקס – חשוב מאוד לקבל מידע סטטיסטי על האתר וזו הדרך.

מה לא לעשות:

1. לא להשתמש בתוכן שהוא לא שלנו – נכתב על ידינו או על ידי קופירייטר מומלץ
2. לא להוריד תמונות מהאינטרנט ללא אישור או קנייה שלהן – העונש יכול להתחיל ב- 1000 ₪ ומגיע לעשרות אלפי שקלים.
בהצלחה!

03-6295112

נשמח להישאר בקשר:

office@kineretbdc.com

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

EnglishIsrael