מה זה נטוורקינג?

ולמה לי הוא "נוט וורקינג"?

אני רוצה להתחיל בתזכורת למושג נטוורקינג, לפעמים מה שמכירים ויודעים מאותו רגע של התנסות מתורגם למשמעות והבנה מסוימת, ולא זוכרים מה המטרה של האירוע עצמו.

הפירוש על פי ויקיפדיה – "רישות עסקי, נטוורקינג, הוא גישה שיווקית העושה שימוש במפגשים חברתיים של אנשי עסקים ובעלי עסקים מרקעים שונים, למטרת יצירת רשתות חברתיות העשויות להוביל לשיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות".

ניתן ליראות כי במושג הנ"ל אין התייחסות לבעלי עסקים מסוג זה או אחר, לא לגודל העסק ולא לשלב בו העסק נמצא, דהיינו, הנטוורקינג מתאים לכל סוגי העסקים ובכל שלב שהוא. אני אוסיף מהניסיון האישי שלי ומניסיונות של רבים של הסובבים איתי, כי הנטוורקינג הוא בראייה לטווח ארוך ורואים את פרותיו לאחר זמן מה.

בייחוד בשלבים הראשוניים של העסק המטרה שלנו היא שכולם יבינו את הצורך בנו ולכל מקום אשר נלך צריכה להיות תוצאה, דהיינו, לקוחות שיבואו ויבקשו לקנות את השירות/המוצר שלנו, הנטוורקינג במקרה זה יכול לעזור בעיקר ממקום של תמיכה, לימוד והבנה כשלב ראשון ויצירת שיתופי פעולה בשלב השני.

השיווק דרך הנטוורקינג מובנה כך, שבהחלט יש אפשרות לתוצאות מידיות, אך התוצאות הטובות יותר הן אלה של הטווח הארוך אשר ייצרו שיתופי פעולה ויניבו מספר רב של לקוחות מאשר לקוח אחד מאותו המפגש שבו נכחנו. הפיתוי במקרה זה הוא מאוד גדול, הכנסה מידית לעומת בניית התשתית, צריך כל הזמן לזכור: עדיף מספר לקוחות לטווח הארוך מאשר האחד שיהפוך להיות לקוח מיידי.

i13

אנחנו בונים את העסק במטרה עתידית לשנים רבות והכנסת עבודה תמיד תהיה חלק מפעילות העסק, כאשר התשתית היא רחבה והעסק יהיה מוכר בעקבות שיווק זה או אחר, המטרה שחלק מהבסיס שיצרנו יעבוד עבורנו ונוכל להתפנות לשיווק בערוצים נוספים שונים.

קשה לעיתים לעמוד מול הקלישאה של ה- סבלנות ו- "גם לך זה יגיע", אך אין ממנה מנוס, הפורמט של הנטוורקינג מושתת על היכרות ושיווק מפה לאוזן. אדם חדש שאנו מכירים יכול להיות מרשים ובעל חזות מקצועית טובה, אך לכל אחד מאתנו יש את החששות להמליץ או להשתמש בשירותיו ללא השימוש במוצר, ולכן צריך לתת את הזמן להיכרות להתפתח.

כללי המשחק ברורים – על מנת לקבל עבודה, צריך לעבוד.

ההרגשה שבאירוע הכרנו אנשים מעניינים ועם פוטנציאל גדול להמשך היכרות לשיתופי פעולה, לא מספיקה: צריך ליצור קשר ראשוני לאחר האירוע ולבדוק אפשרות להיפגש במיוחד עם אלו שהבינו ותמכו ברעיון של העסק שלנו, גם אם אין להם קשר ישיר בעיסוקם לעסק שלנו, אין לדעת את מי הם מכירים. כמובן שכימיה היא חלק מהעניין ואלו שהתחברנו אליהם בקלות ובנעימות, לרוב, הם אלה שאתם נמשיך לטווח הארוך.

ומה תרם לי הנטוורקינג?

חשיפה, שיווק, מיתוג, לקוחות, שיתופי פעולה, שותף עסקי, אנשים מקסימים ואיכותיים שזכיתי להכיר וחברים טובים.

ממליצה בחום להשתתף באירועי נטוורקינג שונים ממקום של נתינה וקבלה, החזרה תגיע בשלב זה או אחר ופה הסבלנות וההתמדה נכנסים לתוקף.

בהצלחה, כנרת אייזנברג – יוצרת מפגשי נטוורקינג ויין.
לחצו כאן לאתר של מפגשי נטוורקינג ויין
לחצו כאן לדף העסקי בפייסבוק

03-6295112

נשמח להישאר בקשר:

office@kineretbdc.com

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

EnglishIsrael