תיירות באינטרנט

שיווק הוא חלק בלתי נפרד מפעולותיו של כל עסק, מקטן ועד גדול. כיום שיווק ברשתות החברתיות הוא חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה של התכנית השיווקית לכל עסק בעולם.

בעולם התחרותי היום, כאשר חברות תיירות גדולות כגון: Expedia, Booking ועוד רבות אחרות משווקות דרך פלטפורמת הרשתות החברתיות, אנו לא יכולים להיות מחוץ למשחק.

התיירות היא עסק בינלאומי והחשיבות של הרשתות חברתיות היא גבוהה ביותר, בזכות הקלות בה ניתן להיות בר השגה, על מנת להיות בקשר ישיר עם הלקוח באופן חברתי-עסקי, נגיש וזמין באופן ויזואלי אשר מקרב ויוצר אמינות מחד וחשיפה חיובית מאידך.

כיום ניתן לקדם את העסק באופנים שונים בשיווק הדיגיטלי: פרסום העסק כולו, התמקדות במוצר או שירות ספציפי, כאשר עבור עסק עונתי כתיירות, הרשתות החברתיות מהוות דרך קלה ונוחה לפרסם את המוצרים המתאימים.

מחקרים רבים מראים כי הרשתות החברתית הפכו לאחד מהכוחות החזקים ביותר בפעולות תכנון טיולים כיום. המדיה החברתית משמשת את הנוסעים יותר מאשר את תעשיית הנסיעות עצמו בזכות המידע והשפע האדיר הקיים בבחירת היעד ושירותי התיירות המוצעים. אתר התיירות העולמי TripAdvisor הפך לאתר התיירות הפופולרי ביותר בעולם עם עשרות מיליוני מבקרים ונוספים יותר ויותר בכל שנה. לאפליקציה של ה-TRIPADVISOR, יש מעל 33 מיליון משתמשים בכל חודש!

i11

קמפיין פרסומי ושיווק תיירות הם לא השיטה החד צדדית שהייתה פעם – המטיילים של היום מסתמכים יותר מתמיד על מפה לאוזן. בכל פורטל תיירות המכבד את עצמו יש אפשרות למטיילים להגיב ולדרג את השירותים והמקומות בהם ביקרו התיירים ויש דיווחים מגורמי התיירות השונים שהמלצות חיוביות תורמות רבות ומעלות את הביקוש למקום.

תעשיית התיירות והאירוח הבינה את הכוח הטמון ברשת, ויש כיום מקום נכבד במשאבים של השיווק והפרסום המושקעים באינטרנט ובמדיה החברתית.  המטרה הראשונית היא להגיע ללקוחות באופן אישי יותר וליצור יחסי אמון וקרבה.

מספר סטטיסטיקות

המראות מדוע מומלץ להשקיע משאבים בפרסום באינטרנט וברשתות החברתיות בתיירות:

אחוז מהצרכנים הסומכים על המלצות מהאינטרנט

70%

אחוז מהצרכנים הסומכים על פרסומות

14%

אחוז מקוראי בלוגים הקוראים בלוגים על נסיעות

50%

לפייסבוק יש את ההשפעה הגדולה ביותר על בחירות בגילאי 25-34, וההשפעה הגדולה ביותר היא על גברים.

*הדור הצעיר כיום יהפוך תוך שנים ספורות למוביל הדעה, עסקים הרואים 5-10 שנים קדימה, יבינו מה הפוטנציאל הטמון בהשקעה כיום, לתוצאות שיגיעו בעתיד.

מגמות עתידיות

התחזית היא כי 50% מהנוסעים מאירופה צפויים להשתמש בטלפון חכם כדי למצוא מידע לתכנון נסיעה ו/או לבצע הזמנות בשנת 2015.

המגמה הצרכנית הגדולה ביותר של 5 השנים הבאות תהיה הזמנת חופשות באמצעות טכנולוגיות חדשות.

 מה הצעדים הראשוניים המומלצים לכל עסק בתחום התיירות:

  • החשוב ביותר הוא אתר אינטרנט פעיל וויזואלי היוצר תחושה של אמינות ושירותיות
  • התחברות לרשתות החברתיות המובילות – פייסבוק, לינקדאין וטוויטר
  • יצירת פעילות לנוכחות חיובית וחשיפה בכל אחת מהרשתות החברתיות
  • התפתחות וקידום המוצרים והשירותים באתר ובמקביל ברשתות החברתיות לשירות ושימור לקוחות

נשמח לעמוד לרשותכם בייעוץ והדרכה להתפתחות הרצויה לעסק על מנת להתקדם בשיווק הדיגיטלי בהווה ולעתיד.

03-629-5112

נשמח להישאר בקשר:

office@kineretbdc.com

EnglishIsrael