top of page

בידול - ייחודיות

מה הייחוד שלנו? למה שהלקוח ייבחר דווקא אותנו?

עסק קטן, במקרים רבים, עסק של אדם אחד, מתחרה מול חברות גדולות ומבוססות אשר תקציב הפרסום שלהן גדול והמיתוג שלהן ידוע ומוכר.

ובכל זאת, מדוע שייבחרו בנו כעסק קטן מול החברות הללו?

הלקוחות מגיעים אלינו בזכות מומחיות שאנחנו מציגים שיש לנו, הם רוצים לדעת שהם הגיעו למישהו שכמוהו לא יוכלו למצוא בשום מקום אחר וזה התפקיד שלנו לגרום לו להרגשה הזו ופה בעצם מתחיל המסע שלנו לעבר הייחודיות והבידול…

Responsive Website

בשנים האחרונות יש שימוש רב במילה – בוטיק, אם פעם הייתה לזה משמעות אחת, כיום כמעט כל עסק קטן מגדיר את עצמו כעסק בוטיק, כשהמסר הוא פשוט: קטן ואיכותי.

הפרשנות שאנחנו רוצים שתעבור ללקוח תהיה:

 אנחנו מעניקים שירות אישי

 יש לנו זמינות גבוהה

 אנחנו מבינים את צרכי הלקוח ומתאימים את עצמנו בהתאם

 והרשימה ארוכה…

(רוב בעלי העסקים עד שלב זה יהנהנו בראשם ויגידו – ברור! אצלנו זה בדיוק ככה, ברשותכם, בואו נמשיך).

המטרה: בידול

השאלה: איך

לרוב קשה לנו לשים את האצבע או להגיד באופן ברור – זו הייחודיות של העסק! אין שוני בין עסק שעובד מספר שנים או עסק מתחיל.

בשלב זה, בואו נעשה תרגיל קטן, קחו נייר ועט או פתחו מסמך בוורד ורשמו את התשובה לשאלה: מה הייחודיות שלכם? מה הבידול? מה יש לכם שלאף אחד אחר אין?

התשובות שלא מאחרות לבוא: "השירות שלנו מצוין", "אני אמינה", "אני הכי טוב בתחום שלי", "אנחנו מקצוענים, מספר 1 בתחום!", "אני כשרונית, לא ימצאו כמותי", "המוצרים שלנו הטובים ביותר" ועוד דומים.

והשאלה הבאה היא: האם יש עוד מישהו מהקולגות שלכם שיכולים להגיד את אותו הדבר?

התשובה שבאה לאחר מכן: כן, אבל אני באמת כזה!

ובכן, לצערנו, קהל היעד שלנו דורש מאתנו להוכיח ולהראות לו משהו שונה. אנחנו כמובן מדברים על כאלו שלא מכירים אותנו ואין להם מידע מוקדם על מי ומה אנחנו.

ובנוסף, יש ציפייה שכעסק קטן, השירות, הזמינות, האיכות והמקצועיות יהיו ברמה הגבוהה ביותר כי בזכות המעלות הללו, מגיעים אלינו ולא לחברות הגדולות המתחרות בנו.

בססו את הבידול על יתרונות שלמתחרים יהיה קשה לחקות, האם למחיר או למהירות יש השפעה על הבידול?

אם תהיו הכי זולים – תמיד יש אפשרות שיבוא מתחרה עסקי אחר ויהיה זול יותר.

אם תהי המהירים ביותר – יבוא מתחרה עסקי אחר מהיר יותר.

הדרך למציאת הבידול מורכבת מכמה פרמטרים:

הבנה של העסק, התשתית שלו וממה הוא מורכב, לא ממה שהייתם רוצים להיות, אלא ממה שיש עכשיו והוא זמין ונגיש ללקוחות שלכם.

האפשרות ה- 2: שילוב של שניים / שלושה גורמי התמחות אשר יוצרים את הבידול. גם אם אתם לא היחידים ויש לכם עוד שניים שלושה מתחרים, הבידול והייחודיות מודגשים.

 

האפשרות ה- 3: יש לכם מוצר שאין לאף אחד אין והוא הראשון מסוגו או בידול יכול להיות בזכות מיקום ואתם הראשונים או היחידים עם עסק באזור וכדומה (לרוב הראשוניות הזו לא מחזיקה זמן רב, לכל עסק שמצליח נוספים מתחרים).

 

המלצה – אחרי שלדעתכם מצאתם את הבידול על פי הפרמטרים הנ"ל, בדקו עם קולגות מהתחום וקבלו את חוות דעתם בנושא ולעתים, הם יוכלו להראות לכם את מה שחיפשתם במשך זמן רב.

האם תוכלו לענות על השאלה: מה הייחוד שלכם?

לכל עסק יש משהו ייחודי ואותו צריך למצוא ולהבליט. במקרה ויש קושי למצוא אותו, מוזמנים ליצור קשר לקביעת פגישה למציאת הייחודיות של העסק.

כנרת, ייעוץ עסקי, מנטורינג.

bottom of page